Home / PROGRAM

PROGRAM

VABIMO VAS NA PTUJ, 4. 7. 2015

Veselilo nas bo, če boste v Slovenijo prišli že prej; na obisk sorodnikov, ogled naše lepe domovine. Morda pa vas bomo navdušili z najavo nekaterih dogodkov, ki se bodo odvijali pred srečanjem:
3.7.2015: Ljubljana
19.00 // razstava fotografij in ogled kratkega filma o življenju rojaka Alojza Orla iz Pulja // ZRC SAZU Ljubljana
19.30 // svečana otvoritev razstave fotografijAlojza Orla in nastop glasbene sekcije Ad hoc in MePZ Encijan

3.7.2015: Ptuj
21.00 // igra Najstarejša obrt // pred Mestno hišo na Ptuju// Mestno gledališče Ptuj
21.00 // romantična komedija iLutka// grad Turnišče // Mestno gledališče Ptuj

PROGRAM SREČANJA DOBRODOŠLI DOMA

Zemljevid prizorišč:
ZEMLJEVID_DD

Dopoldan:
9.30 // Pozdrav ministra Urada Vlade RS za Slovence v zamejstvu in po svetu Gorazda Žmavca
10.00 // Mestni stadion //nogometni turnir športnikov, predstavnikov medijev in gospodarstvenikov iz zamejstva ter izseljenstva pod sloganom: »ŠPORT POVEZUJE«
12.00 // Dejan Zavec Gym – Dvorana Campus //srečanje z »Mistrom Simpatikusom« Dejanom Zavcem in boksarski trening s Klemnom Bunderlo

Popoldan in zvečer:

PRIZORIŠČE: Mestni trg – glavni oder
14.30 – 15.00 Prihod obiskovalcev
15.00 – 15.10 Pihalni orkester Ptuj
15.15 – 15.30 Nagovor župana Mestne občine Ptuj Mirana Senčarja
Nagovor ministra Urada Vlade RS za Slovence v zamejstvu in po svetu Gorazda Žmavca
15.35 – 15.55 Mešani pevski zbor Encijan iz Pulja, Hrvaška
15.55 – 16.05 Otroška folklorna skupina Društva Triglav iz Banjaluke, BIH 16.10 – 16.25 Mešani pevski zbor Davorin Jenko iz Banjaluke, BIH
16.30 – 16.40 Klemen Bunderla – njegov obraz ima čudovit glas
16.40 – 16.50 Slovensko kulturno-umetniško društvo Triglav Stuttgart, Nemčija
16.50 – 17.05 Kulturno društvo Pavlova hiša iz Potrne – zbor iz Avstrije
17.10 – 17.25 Skupina slovenskih dijakov iz Argentine
17.30 – 17.35 Tomaž Vrhovnik
17.35 – 17.50 Dobrodošlica Urada in mesta Ptuj
17.51 – 17.55 Marija Ahačič Pollak: Tam, kjer murke cveto
17.55 – 18.10 Slovensko društvo Drava iz Augsburg-a, Nemčija
18.15 – 18.30 Društvo porabske mladine
18.35 – 18.45 Slovensko društvo Kakanj
18.50 – 19.15 Ansambel Društva Slovencev Kredarica, Vojvodina
20.00 – 22.30 Koncert Helene Blagne in Skupina Krokodili

PRIZORIŠČE: Minoritski samostan
15.30 – 16.00 Otroški zbor Melodija iz Bilčovsa
16.10 – 16.45 Slovensko združenje France Prešeren Skopje, komedija Ženitev
17.00 – 17.30 Društvo Slovencev Subotica, otroška dramska skupina DS Triglav v sodelovanju z MD Malči Belič iz Ljubljane
17.35 – 17.50 Pevski zbor DS Triglav, Subotica
19.00 Cerkev Sv. Petra in Pavla v minoritskem samostanu Sveta maša za izseljence, pri maši sodeluje pevski zbor Encijan iz Pulja, mašo bo vodil g. škof Peter Štumpf
23.00 – Svetlana Makarovič: Lovec na ljudi,glasbeno-pesniški recital z Višnjo Fičor in Afro Tesla

Srečanje gospodarstvenikov
16.00 // Hotel Poetovio Srečanje gospodarstvenikov s člani Sveta Vlade RS za Slovence po svetu

Razstave, delavnice in program za otroke
10.00 // Rdeča kapica
Predstava za otroke
Mestno gledališče Ptuj
10.00 – 13.00 // Tjaša Čuš, akademska slikarka
Delavnica za otroke in odrasle
Face painting in likovna delavnica
Fürstova hiša
11.00 // Peter Kovačič Peršin in Janja Žitnik Serafin
Predstavitev rojakinje Ane Valenčič iz Čila
Predstavitev nagrajene knjige Petunija v čebulni gredi
Hotel Mitra, www.hotel-mitra.si, 02 787 74 55
13.00 // Alenka Veber
Predstavitev 10-letnega raziskovanja izseljevanja in knjige Franka Trohe
Dom kulture Muzikafe, www.muzikafe.si, 041 654 401
Rafaelova družba
Razstava arhivskih fotografij o slovenskih beguncih v Avstriji po letu 1945
Galerija Magistrat
Kulturno prosvetno društvo Bazovica Reka
Razstava fotografij Impresije iz morja
Ljudska univerza Ptuj
Davor Mešič
Likovna delavnica
Lackova ulica

Vodeni ogledi starega mestnega jedra, gradu, okolice Ptuja, Ptujske Gore, Gorišnice, Juršincev s Puhovim muzejem ter mnogo drugega
9.00 in 11.00 // ZNAMENITOSTI STAREGA MESTNEGA JEDRA
Vodeni ogledi
Prijave: 02 779 60 11, [email protected]
Zbirno mesto pred Turisticno informativnim centrom
Cena: 2 EUR/osebo
11.00 in 12.00 // PTUJSKI GRAD
Pokrajinski muzej Ptuj-Ormož
Vodeni ogledi muzejskih zbirk
Prijave: 02 748 03 60, [email protected]
Zbirno mesto: muzejska recepcija na gradu nekaj minut pred začetkom
Cena s popustom za rojake 3,5 EUR/osebo, otroci do 6 let: brezplačen vstop
Muzejske zbirke v ptujskem gradu so sicer ob sobotah in nedeljah v juliju in avgustu za samostojne oglede odprte od 9.00 do 20.00, cena vstopnic: odrasli 5 EUR, upokojenci 4 EUR, mladina 3 EUR
11.00, 12.00, 13.00 in 14.00 // PTUJSKA KLET
Vodeni ogledi arhivske kleti, multivizija o tisočletjih vinogradništva in vinarstva na Ptujskem, 1 kozarček vina
3 EUR/osebo
11.00 – 17.00 // DOMINIKANSKI SAMOSTAN
Ogledi
Info: 02 779 60 11, [email protected]
Vstopnina: 1 EUR/osebo
od 11.00 naprej // FÜRSTOVA HIŠA
Krempljeva ulica 1
Ogled hiše in zgodba družine Fürst (prostovoljni prispevki)
Skupna razstava ustvarjalcev (prodajna razstava)
od 11.00 naprej // FÜRSTOVA HIŠA
Krempljeva ulica 1 (preddverje)
Marko Klinc, mojster izdelovalec kurentovih oprav – kurentij
Razlaga o pustni tradiciji, možnost fotografiranja v kurentovi opravi (manjše doplačilo)
11.55 // FÜRSTOVA HIŠA
Krempljeva ulica 1
Pet pred dvanajsto // Samo Strelec
Predstavitev pobude za obnovo gradu Turnišče in ustanovitev Muzeja uspehov Slovenije
Refektorij, samostanska knjižnica in cerkev minoritskega samostana
Posebna ponudba za osvežitev v Termalnem Parku Term Ptuj in Grand Hotelu Primus
Stojnice s ponudbo rokodelcev iz vse Slovenije, tržnica ustvarjalnosti, stojnice z izdelki domačih ustvarjalcev, umetnikov, rokodelcev, zeliščarjev…
Poglejte si celotno ponudbo in opise stojnic
PRIZORIŠČE: Krempljeva ulica
Društvo POETOVIO LXIX
Predstavitev Rimskih iger s kostumiranimi vojščaki

PRIZORIŠČE: Slovenski trg
Društvo Cesarsko-kraljevi Ptuj
Srednjeveško dogajanje v starem mestnem jedru

PRIZORIŠČE: Ptujska tržnica in Miklošičeva ulica
Razstava starodobnikov
od 13.00 dalje

TERME PTUJ
Bazeni energije, največji »pool party« v Sloveniji v organizaciji Kluba ptujskih študentov, združuje glasbo, ples, zabavo, igre in rekreacijo.
Glavni skupini: Kingston in S.A.R.S.

IZLETI
3.7.Slovenske gorice, Ormož, Jeruzalem
Informacija in prijave: Potovalna agencija TURISTAGENT Ptuj
Miklošiceva 2
Telefon: 02 748 18 80, e-mail: [email protected]
Rok prijave: 26.06.2015

5.7. Haloze, Ptujska gora, Rogatec
Informacija in prijave: Potovalna agencija TURISTAGENT Ptuj
Miklošiceva 2
Telefon: 02 748 18 80, e-mail: [email protected]
Rok prijave: 26.06.2015